DOBRODOŠLI NA WEB STRANICE ŽUPE LUG-BRANKOVIĆI
VRHBOSANSKA NADBISKUPIJA!

Naslovna Župna događanja "HAJDMO DJECO, BOGU SVOME...."
"HAJDMO DJECO, BOGU SVOME...."

Prva pričest u naoj župi (2. lipnja 2013.)


Pred oltar Kristov, u bijelini, čista srca, pristupili su naši Prvopričesnici, njih dvadeset šest. Dok je zbor pjevao pjesmu „hajdmo djeco Bogu svome...“ prvopričesnici su tiho ulazili u Kristov hram i odavali Mu poštovanje naklonom. Ta malena dječja srca od radosti su brže kucala jer su danas po prvi puta primila Isusovo sveto Tijelo. Prvopričesnici su u svojoj molitvi molili Isusa da im udjeli živu vjeru, čvrstu nadu i iskrenu ljubav prema svima, molili su za roditelje, za sve obitelji naše župne zajednice, za sve naše pokojne i da Isus sačuva mir, ljubav, radost i zajedništvo. Kod prinosa darova djeca su prinjela Bibliju , Kruh, Vino i Vodu. Uz Bibliju su prinjeli svoje želje da sve ono što su iz nje čuli hrabro ponesu u život i po tome žive. Kruh koji su danas prinjeli postat će Kristovo Tijelo koje će oni danas blagovati. Vino postaje Kristova krv koja će nas osloboditi od svih grijeha. U vodi Isus daje život, snagu i hrabrost da se uvijek napajamo vodom iz Kristova vrela. Danas su prvopričesnici došli Bogu svome, na Njegovu gozbu na kojoj nas hrani i sebe predaje za nas. Ljubav Božja grijehe ništi zato čisto srce Bogu dajmo i očuvajmo ga čistim neka uvjek ima dječju dobrotu i iskrenost. 

 

Copyright © 2009 Župa Lug - Brankovici. Sva prava pridržana.

PC Projekt
?>